Acasă / Blog / Noutăți despre produse / De ce să alegeți cuie cu bobine galvanizate?

De ce să alegeți cuie cu bobine galvanizate?

Vizualizări: 34     Autor: KYA Fasteners Ora publicării: 2023-05-14 Origine: Site

butonul de partajare pe facebook
butonul de partajare pe Twitter
butonul de partajare a liniei
butonul de partajare wechat
butonul de partajare linkedin
butonul de partajare pe pinterest
butonul de partajare whatsapp
partajați acest buton de partajare

Cuie cu bobine galvanizate: răspunsul la cumpărare rapidă

Cuie cu bobine galvanizate sunt cuie din oțel carbon protejate cu zinc și adunate în bobine pentru cuie pneumatice de mare producție. Zincul acționează ca o acoperire sacrificială: se corodează înaintea oțelului de dedesubt. Cu toate acestea, cuvântul galvanizat singur nu spune unui cumpărător câtă protecție are un cui.

Pentru lucrările uscate în interior, cuiele spiralate electrogalvanizate (EG) sunt de obicei alegerea economică. Pentru construcții exterioare, condens frecvent sau lemn tratat cu conservanți, specificați cuie galvanizate la cald (HDG) cu o cerință de acoperire măsurabilă - de obicei ASTM A153/A153M Clasa D atunci când cuiul finit este galvanizat după formare. Pentru aplicații pe malul oceanului, cu stropi de sare, umed permanent sau cu lemn tratat foarte corosiv, oțelul inoxidabil tip 304/305 sau tip 316 poate fi specificația mai sigură.

Starea proiectului Material recomandat sau finisaj Specificație tipică de acoperire Verificarea principală a cumpărătorului
Uscați paleți de interior, lăzi și rame de mobilier EG luminos sau obișnuit EG 3–5 μm când este necesară o protecție de bază împotriva ruginii Dimensiuni, asamblare și consistență de hrănire
Umiditate interioară sau condens ocazional EG grea 8–12 μm, cu pasivizarea sau stratul de acoperire specificat Grosimea stratului de acoperire plus un raport definit de pulverizare de sare
Exterior, deasupra solului și non-coast HDG ASTM A153/A153M Clasa D pentru HDG postformat: medie minimă de 43 μm Proces, certificat de grosime și acoperire
ACQ, CA sau alt lemn tratat cu conservanți HDG Clasa D minim sau oțel inoxidabil Potriviți dispozitivul de tratare a lemnului, producătorul conectorului și codul local Chimia lemnului, nivelul de retenție și expunerea la serviciul umed
Aer sărat de coastă, stropi de sare, docuri sau expunere severă la clorură Se preferă oțel inoxidabil tip 316 Certificat de calitate a materialului, mai degrabă decât grosimea zincului Nu presupuneți că HDG este o soluție marină pe viață
Important: Cifrele din acest ghid sunt criterii de referință pentru specificații și buget, nu o pretenție că fiecare cui bobină galvanizat are același strat de acoperire sau rezultat al testului. Solicitați un certificat de inspecție specific lotului înainte de a aproba o comandă.

Ce sunt cuiele cu bobine galvanizate?

Cuie spiralate sunt cuie unite prin sârmă sudată sau o foaie de plastic și înfășurate într-o bobină plată sau conică. O magazie cu bobine deține mult mai multe elemente de fixare decât un cuier cu bandă, astfel încât operatorii se reîncarcă mai rar. Acest lucru face ca cuiele bobine sunt comune în producția de paleți și lăzi, garduri, siding, înveliș și acoperiș.

Corpul cuiului, profilul tijei și colțul determină performanța de conducere și de ținere. Galvanizarea are o altă sarcină: încetinește coroziunea. Zincul protejează oțelul în două moduri. În primul rând, creează o barieră între oțel și mediu. În al doilea rând, zincul oferă protecție sacrificială zonelor mici expuse atunci când stratul de acoperire este zgâriat. Pe măsură ce se consumă zinc, protecția scade; prin urmare, grosimea acoperirii și uniformitatea contează.

Cuie bobine galvanizate pentru cuie pneumatice

Cuie cu bobine galvanizate electro-zincate vs

Cuie Bobina Electro-Galvanizate

Electrogalvanizarea depune zinc pe oțel folosind un curent electric. Produce un finisaj neted, strălucitor și controlat dimensional, care de obicei se alimentează curat printr-o unealtă pneumatică. Cuiele bobine EG comerciale obișnuite transportă în mod obișnuit aproximativ 3-5 μm de zinc, în timp ce specificațiile EG mai grele sunt adesea în intervalul 8-12 μm.

EG este în mod normal opțiunea galvanizată cu cel mai mic cost, dar un strat subțire poate fi consumat rapid prin condens, ploaie, săruri sau conservanți în cheresteaua tratată. Este cel mai bine utilizat în interioare uscate, ambalaje protejate, rame de mobilier și aplicații de scurtă durată. Nu aprobați un produs pentru lucrul în aer liber pur și simplu pentru că pe cutie scrie „galvanizat”.

Cuie spiralate netede și strălucitoare electrozincate

Cuie cu bobine galvanizate la cald

În galvanizarea la cald, zincul este aplicat la temperatură ridicată și formează straturi de aliaj zinc-fier lipite de oțel. Finisajul este mai gros și mai texturat decât EG și rezistă în mod normal la abraziune și la intemperii pe termen lung.

Cuie spiralate galvanizate la cald cu un strat de zinc gros

Există două rute de produse pe care cumpărătorii ar trebui să le distingă:

  • Fabricat din sârmă galvanizată: sârma de pornire este acoperită cu zinc înainte ca cuiul să fie îndreptat, ascuțit și colat. Comanda ar trebui să menționeze clasa necesară de acoperire a sârmei, deoarece formarea și tăierea pot afecta acoperirea la cap și punct.

  • Galvanizat după formare: cuiul finit este acoperit de la cap la punct. Pentru cuiele obișnuite și elementele de fixare similare cu diametrul de 3/8 in. (9,52 mm) sau mai puțin, ASTM A153/A153M Clasa D necesită o acoperire medie minimă de zinc de 1,00 oz/ft⊃2;, echivalent cu aproximativ 43 μm și un minim de aproximativ 36 μm pe un specimen individual.

ASTM F1667/F1667M indică cumpărătorii către ASTM A641/A641M pentru cuiele din sârmă galvanizată și către ASTM A153/A153M Clasa D atunci când stratul HDG postformat mai greu este specificat pentru uz exterior sau lemn tratat. În consecință, „HDG” este încă incompletă ca descriere de achiziție — trebuie menționat procesul, clasa și certificatul necesar.

Comparație de acoperire una lângă alta

Factor EG obișnuit Heavy EG HDG postformat clasa D
Grosimea zincului tipică sau necesară Aproximativ 3–5 μm tipic Aproximativ 8–12 μm specificat medie minimă de 43 μm; 36 μm minim individual
Suprafaţă Neted și luminos Neted și luminos Mat și mai texturat
Protecție împotriva coroziunii De bază Moderat, în principal pentru serviciul protejat Ridicat pentru multe aplicații exterioare și pentru servicii umede
Mediul cel mai potrivit Uscați în interior Umiditate interioară sau condens ocazional Exterior non-marin, în funcție de cerințele proiectului
Indicele relativ al prețului de achiziție* 1.00 1.05–1.15 1,15–1,35

*Comparație bugetară pentru aceeași geometrie de cuie și cantitate de comandă. Prețul zincului, ambalajul, certificarea, locația și dimensiunea comenzii pot modifica cotația reală.

Grosimea acoperirii cu zinc: ce ar trebui să specifice cumpărătorii

Grosimea stratului de acoperire este un control de achiziție mai util decât numai numele finisajului. Pentru EG, scrieți un minim numeric, cum ar fi 5, 8 sau 12 μm și precizați dacă se aplică minimului local sau mediei lotului. Pentru cuiele HDG postformate, ASTM A153/A153M Clasa D furnizează atât criterii de masă, cât și de grosime.

Un plan de inspecție fiabil ar trebui să includă:

  1. Calea de zincare: zincată după formare, din sârmă zincată sau galvanizată la cald după formare.

  2. Standardul și clasa de acoperire, nu numai 'EG' sau 'HDG.'

  3. Grosimea individuală minimă medie și minimă.

  4. Metoda de măsurare, dimensiunea eșantionului și locațiile pe cap și tijă.

  5. Cerințe de acoperire pentru cap, tijă și vârf.

  6. Numărul lotului și un certificat care leagă rezultatele testelor cu lotul expediat.

Aspectul nu este o dovadă. O unghie strălucitoare poate avea un strat subțire galvanizat, iar o unghie plictisitoare nu este automat conformă cu ASTM A153. Confirmați conformitatea cu măsurătorile calibrate ale grosimii stratului sau testarea masei acoperirii.

Rezultatele testului cu pulverizare cu sare: Cum să citiți orele

ASTM B117 și ISO 9227 definesc modul de operare a unui dulap cu pulverizare de sare; niciunul dintre standardele nu atribuie un număr universal de ore de trecere unui cui cu bobină galvanizată. Specificația produsului trebuie să definească timpul de expunere, pregătirea probei și criteriul de trecere/eșec.

De exemplu, „500 de ore de pulverizare cu sare” este incomplet. Un cumpărător trebuie să scrie: 500 de ore pulverizare de sare neutră în conformitate cu ASTM B117, fără rugină roșie pe cap sau tijă, excluzând punctul de tăiere intenționat, dacă este convenit, testat pe cuie de producție finite, cu fotografii și un raport terț sau de laborator aprobat.

Finalizați standardul de achiziție comun Utilizare sugerată Cum să tratați numărul
EG obișnuit, 3–5 μm 24 de ore până la minimum rugină roșie Protecție interioară uscată sau de bază pentru tranzit Un ecran modest de control al calității, nu o aprobare pentru exterior
EG greu, 8–12 μm 48–96 de ore până la rugina roșie, conform acordului Interioare umede protejate Pasivarea și etanșarea pot schimba rezultatul; numește-le
HDG, 43 μm minim mediu 300–500 de ore până la rugină roșie este un ecran comun de proiect Serviciu general exterior și umed ASTM A153 controlează acoperirea cu zinc, nu orele de pulverizare cu sare
Acoperire testată premium 1.000 de ore atunci când este necesar și certificat în mod specific Proiecte care necesită un standard de laborator ridicat Nu deduceți 1.000 de ore din 'HDG'; solicita raportul de testare

Rugina roșie indică coroziunea substratului de oțel; coroziunea albă este un produs de coroziune cu zinc. Indicați care punct final este limitat și câtă zonă afectată este permisă. De asemenea, amintiți-vă că pulverizarea cu sare este un test comparativ de control al calității. ASTM B117 avertizează că rezultatele autonome de pulverizare cu sare prezic rareori performanța mediului natural, în timp ce ISO 9227 spune că testul nu are scopul de a clasifica diferite materiale sau de a prezice rezistența la coroziune pe termen lung. Prin urmare, o mie de ore de laborator nu este egal cu un număr fix de ani în aer liber.

Cât durează cuiele spiralate galvanizate?

Niciun furnizor responsabil nu poate da un număr de durată de viață pentru fiecare proiect. Durata de viață a unghiilor se modifică în funcție de grosimea zincului, timpul de umezeală, concentrația de sare, temperatura, poluanții, deteriorarea stratului de acoperire, speciile de lemn, conservantul și nivelul de retenție a lemnului, contactul cu metale diferite și dacă capul unghiei rămâne expus.

Un prim calcul de screening util pentru expunerea atmosferică este:

Durata de viață estimată a acoperirii cu zinc = grosimea zincului (μm) ÷ rata locală de coroziune a zincului (μm/an)

Folosind intervalele atmosferice de zinc-coroziune publicate în ghidul ISO de către Asociația Americană de Galvanizători, următorul tabel arată cât de repede poate produce aceeași acoperire de 43 μm rezultate de planificare foarte diferite.

Categoria atmosferică Descriere tipică Viteza de pierdere a zincului 43 μm HDG Durată de screening Implicație de selecție
C1 Climat controlat, uscat în interior ≤0,1 μm/an Potenţial mult peste 60 de ani EG este în mod normal suficient, cu excepția cazului în care este prezentă o altă substanță chimică
C2 Scăzut de poluare, adăpostit sau în mare parte uscat >0,1–0,7 μm/an Aproximativ 60 de ani sau mai mult la sfârșitul sever HDG oferă o rezervă mare de coroziune
C3 Atmosferă urbană, industrială sau de coastă moderată >0,7–2,1 μm/an Aproximativ 20-60 de ani Utilizați HDG verificat și inspectați lucrările expuse
C4 Umiditate ridicată, atmosferă industrială sau pe malul mării >2,1–4,2 μm/an Aproximativ 10-20 de ani Luați în considerare o protecție mai grea sau oțel inoxidabil
C5 Expunere marină sau industrială foarte mare >4,2–8,4 μm/an Aproximativ 5-10 ani Oțelul inoxidabil de tip 316 este în mod normal alegerea mai sigură
Aceasta este o estimare de screening a consumului de zinc, nu durata de viață structurală garantată a unui cui instalat. Un cui în interiorul lemnului umed sau tratat cu conservanți are un micro-mediu diferit de o suprafață galvanizată liber expusă. Codurile locale, operatorul de tratare a lemnului, producătorul conectorului și inginerul de proiect au prioritate.

Ce finisaj se potrivește fiecărei aplicații?

Aplicații pentru cuie bobine galvanizate

Aplicație Expunere Finisaj recomandat sau material Configurație tipică a unghiilor Cheie Atenție
Paleti si lazi de export Depozit uscat Luminos sau EG 3–5 μm Tija inel sau șurub; dimensiunea bazată pe proiectarea îmbinării Verificați umiditatea destinației, nevoile de ambalare și limitele de colorare
Rame mobilier interior si tamplarie generala Interior uscat EG 3–5 μm Tijă netedă sau inelară EG adaugă protecție împotriva coroziunii, nu capacitate structurală
Acoperiș sub șindrilă În mod normal acoperit, dar este posibilă condensul Omologate EG sau HDG pentru sistemele de cod și acoperișuri Cui pentru acoperiș cu bobină cu cap mare, de obicei coadă netedă Urmați garanția producătorului de șindrilă și codul local
Siding, căptușeală și cherestea de exterior Exterior, deasupra solului HDG Clasa D sau echivalent aprobat Tijă inelă selectată în mod obișnuit pentru rezistența la retragere Utilizați oțel inoxidabil acolo unde colorarea ar fi inacceptabilă
Imprejmuire si pardoseala Ploaie și cicluri de umezire/uscare HDG clasa D; Inoxidabil 304/305 pentru expunere mai mare Tija inel sau șurub Contactul cu pământul și lemnul tratat cresc riscul de coroziune
ACQ, CA sau alt lemn tratat pe bază de cupru Micro-mediu corosiv din punct de vedere chimic HDG Clasa D minimă sau oțel inoxidabil, așa cum este aprobat Cuie structurală specifică proiectului EG nu este echivalent cu HDG; confirma nivelul de conservare și retenție
Cedru, sequoia sau placare premium vizibilă Extractive plus risc vizibil de colorare inox 304/305; 316 lângă coastă Cuie de siding specifică aplicației Oțelul galvanizat poate crea dungi întunecate pe măsură ce protecția este consumată
Pe malul oceanului, docuri și zone cu stropi de sare Expunere severă la clorură Oțel inoxidabil tip 316 Cuie bobina inoxidabil aprobate de aplicatii si instrumente Nu amestecați elemente de fixare galvanizate cu conectori din inox

Diferența de cost: EG vs. HDG vs. oțel inoxidabil

Pentru aceleași dimensiuni și volum de cuie, EG obișnuit este în mod normal finisajul galvanizat cu cel mai mic cost. Un buget practic în stadiu incipient poate utiliza EG ca indice de 1,00, EG greu la aproximativ 1,05–1,15, HDG postformat la aproximativ 1,15–1,35, inoxidabil tip 304/305 la aproximativ 2–3 și inoxidabil tip 316 la aproximativ 3–5. Acestea sunt intervale de planificare, nu cotații.

Opțiune Indicele prețurilor bugetare unde prima se rambursează
EG obișnuit 1.00 Lucrări uscate în interior de mare volum
EG grea 1.05–1.15 Protectie adaugata de tranzit si condens fara textura HDG
HDG 1,15–1,35 Durabilitate exterioară, mai puține apeluri de rugină și risc mai mic de înlocuire
otel inoxidabil 304/305 2,0–3,0 Servicii umede, placare premium, lemn tratat și lucrări sensibile la pete
otel inoxidabil 316 3,0–5,0 Expunere severă de coastă și clorură, unde înlocuirea este dificilă

Prețul unghiilor este doar o parte din costul instalat. Coroziunea prematură poate necesita îndepărtarea sidingului, a materialelor de acoperiș, a pardoselii sau a gardurilor, iar forța de muncă de înlocuire poate depăși costul inițial de fixare de multe ori. Selectați cel mai puțin costisitor finisaj care să satisfacă mediul de service complet – nu doar cel mai puțin costisitor cutie.

Standarde de pus pe o comandă de achiziție pentru cuie cu bobină galvanizată

Standard Ce controlează Cum ar trebui să-l folosească un cumpărător
ASTM F1667/F1667M Cuie batate, țepi și capse, inclusiv materiale, dimensiuni, manopera și finisaje de protecție Utilizați ca specificație de bază pentru elementele de fixare conduse din SUA; adăugați stilul exact de unghii și clasa de acoperire
ASTM A153/A153M clasa D Acoperire cu zinc prin scufundare la cald pe feronerie mică, cuie și articole similare Specificați pentru cuiele HDG postformate atunci când este necesar un strat exterior greu sau un strat de lemn tratat
ASTM A641/A641M Sârmă din oțel carbon acoperită cu zinc Utilizați atunci când cuiele sunt formate din sârmă pre-zincata; indicați clasa necesară
ASTM B117 sau ISO 9227 Metoda și condițiile cabinetului cu pulverizare salină Adăugați orele de testare, punctul final roșu/alb-rugină, zona afectată permisă, pregătirea probei și raportarea
ICC-ES AC257 Evaluarea elementelor de fixare rezistente la coroziune cu lemn tratat, expunere la intemperii și la sare de coastă Utilizați atunci când evaluarea codului sau echivalența lemnului tratat face parte din proiect
EN 14592:2022 Elemente de fixare tip diblu pentru structuri portante din lemn, inclusiv tipul de acoperire, declarațiile de grosime și evaluarea performanței Utilizați pentru comenzile europene relevante de lemn structural și documentația de conformitate

Standardele nu sunt interschimbabile. ASTM B117 nu dovedește conformitatea cu ASTM A153, iar un rezultat de pulverizare cu sare nu dovedește capacitatea de retragere sau compatibilitatea cu pistolul de cuie. Comanda de achiziție ar trebui să acopere atât performanța la coroziune, cât și cerințele mecanice/de produs.

Alegeți Geometria cuiului și Compatibilitatea cuielor

Odată ce finisajul este selectat, confirmați fiecare interfață cu instrumentul și îmbinarea. Un cui rezistent la coroziune care nu se alimentează corect sau nu respectă programul structural este totuși cuiul greșit.

Capul cuiului spiralat, tija, ghidajul de vârf și lungime

  • Unghiul și tipul de asamblare: Confirmați unghiul specificat al cuierului, de obicei 15° pentru cuiele spiralate cu sârmă, și dacă acceptă collare sudate cu sârmă sau din foi de plastic.

  • Bobină plată sau conică: Potriviți designul magaziei și diametrul maxim al bobinei.

  • Lungimea cuiului și diametrul tijei: Urmați designul îmbinării, grosimea materialului, penetrarea necesară și codul aplicabil. Nu înlocuiți după aspect.

  • Diametrul capului și stilul: Acoperișul, sidingul, cadrele și cuiele pentru paleți folosesc capete diferite. Verificați lama șoferului și programul proiectului.

  • Tijă: Tijele netede se conduc ușor; tijele inelare îmbunătățesc rezistența la retragere în multe îmbinări din lemn de esență moale; tijele șuruburilor sunt utile acolo unde este necesară o putere mare de prindere. Utilizați valorile de proiectare testate pentru lucrările structurale.

  • Punct: Diamant, contondent și alte puncte modifică riscul de penetrare și de scindare.

  • Calitatea colare: specificați rezistența sudurii, pasul și alinierea pentru a reduce bobinele rupte, avansurile duble și blocajele.

  • Arderea de probă: Aprobați mostrele de producție în cuie, substrat și presiunea de funcționare înainte de a plasa o comandă mare.

Opțiuni pentru lungimea, diametrul, capul și tija bobinei

Comparația configurațiilor de cuie spiralate plate și conice

Cuie spiralate cu sârmă de 15 grade pentru cuie pneumatice

RFQ pentru cuie cu bobine galvanizate și Lista de verificare a inspecției

Copiați următoarele câmpuri într-un RFQ pentru a primi oferte care pot fi comparate pe aceeași bază:

  1. Aplicație, țara de instalare și codul local.

  2. Expunerea la interior sau exterior, distanța față de coastă și orice contact cu sare sau chimic.

  3. Specii de lemn, tip de conservant, nivelul de retenție și starea de umiditate așteptată.

  4. Marca și modelul cuierului, unghiul de asamblare, sârmă sau plastic și bobină plată sau conică.

  5. Lungimea cuiului, diametrul tijei, diametrul capului, vârf și neted, tijă inel sau șurub.

  6. Traseu de finisare: EG, format din sârmă galvanizată, HDG după formare sau calitate din oțel inoxidabil.

  7. Acoperire standard sau clasa și grosime minimă medie sau locală.

  8. Metoda de pulverizare cu sare, ore, punct final roșu sau alb-rugină, zona afectată permisă și dacă punctul de tăiere este exclus.

  9. Documente necesare: certificat de material, raport de grosime a stratului, raport de pulverizare salina, control dimensional si trasabilitate lot.

  10. Cantitatea bobinei, cantitatea cutie, paletizare, protectie la umezeala, etichete si conditii de expediere la destinatie.

O descriere utilă a comenzii ar putea citi:

Cuie spiralate cu sârmă de 15°, spirală plată, 2,5 × 50 mm, cap rotund complet, tijă inelară; galvanizat la cald după formare conform ASTM A153/A153M Clasa D; grosimea medie minimă a acoperirii 43 μm și grosimea individuală minimă 36 μm; pulverizare cu sare neutră pentru unghii finite, conform ASTM B117, timp de 500 de ore, fără rugină roșie pe cap sau tijă; sunt necesare rapoarte privind grosimea și pulverizarea saline specifice lotului; eșantionul de compatibilitate care trebuie aprobat în cuietorul numit înainte de producție.

Întrebări frecvente

Sunt toate cuiele spiralate galvanizate potrivite pentru utilizare în aer liber?

Nu. Cuie obișnuite cu bobine EG sunt în primul rând un produs uscat pentru interior sau cu servicii protejate. Pentru lucrări exterioare, specificați un strat greu verificat, cum ar fi HDG postformat conform ASTM A153/A153M Clasa D, cu excepția cazului în care proiectul necesită oțel inoxidabil sau un alt sistem aprobat.

O unghie cu pulverizare cu sare de 1.000 de ore este garantată să reziste mai mult decât o unghie ASTM A153?

Nu neapărat. Trebuie să comparați metoda de testare, punctul final de defecțiune, starea probei și sistemul de acoperire. Orele de pulverizare cu sare sunt utile pentru compararea producției, dar nu se traduc direct în anii în aer liber.

Pot fi folosite cuiele electro-zincate cu lemn tratat sub presiune?

Ele nu trebuie tratate ca fiind echivalente cu HDG. Conservanții pe bază de cupru pot accelera coroziunea oțelului și zincului. Utilizați dispozitivul de fixare specificat de producătorul de prelucrare a lemnului, codul proiectului și producătorul conectorului - de obicei HDG Clasa D sau oțel inoxidabil.

Ce ar trebui să folosesc lângă ocean?

Pentru expunerea severă la clorură, stropirea cu sare, docuri și construcția pe malul oceanului, oțelul inoxidabil de tip 316 este de preferat. Tipul 304/305 poate fi potrivit pentru expunerea umedă mai puțin severă, în conformitate cu specificațiile proiectului. Evitați amestecarea elementelor de fixare din inox cu conectori galvanizați, deoarece contactul diferit de metal poate accelera pierderea zincului.

Pot să identific EG și HDG după culoare?

Aspectul este doar un indiciu. EG este de obicei neted și strălucitor, în timp ce HDG este adesea mai plictisitor și mai dur, dar metodele de pasivare, stingere și producție pot schimba aspectul. Utilizați certificatul și măsurarea acoperirii pentru acceptare.

Se pot potrivi cuie cu bobine galvanizate oricărui cuier cu bobine?

Nu. Verificați unghiul, materialul de asamblare, bobina plată sau conică, diametrul maxim al bobinei, lungimea cuiului, diametrul tijei și dimensiunea capului față de manualul cuierului. Rulați o probă de producție înainte de a comanda în volum.

Recomandare finală

Alegeți cuiele bobine galvanizate după expunere și dovezi, nu numai după numele finisajului. EG 3–5 μm este economic pentru producția uscată de interior; EG greu 8–12 μm adaugă protecție în serviciul umed protejat; HDG verificat cu o acoperire medie minimă de aproximativ 43 μm este punctul de plecare normal pentru multe aplicații exterioare și din lemn tratat. Treceți la oțel inoxidabil atunci când expunerea la clorură, chimia lemnului, petele vizibile sau riscul de înlocuire fac din oțelul carbon galvanizat o alegere incertă.

Pentru o cotație exactă, trimiteți KYA aplicația, mediul, tratamentul lemnului, modelul cuierului, dimensiunile cuielor, standardul de acoperire și punctul final de testare necesar. O specificație potrivită face comparațiile de preț semnificative și ajută cuiele spiralate livrate să se alimenteze corect și să dureze așa cum este prevăzut.

Referințe tehnice

Lista cu conținut
Aplicați cea mai bună oferta noastră

INSTRUMENTE

FIXARE

ACCESORII DE MOBILIER

REVIZILE DE BIROU

MATERIAL DE AMBALAJ

SÂRMĂ

LINK-URI RAPIDE

Drepturi de autor ©   2024 Changzhou KYA Fasteners Co.,Ltd. Toate drepturile rezervate.